प्रदेश नं ३ को राजधानी बाहिरी जिल्लामा हुनुपर्छः रोहित

भक्तपुर । प्रदेश नं ३ को राजधानी कहाँ राख्ने भन्ने विषयमा राजनीतिक वृत्तमा बहस चलिरहँदा सरकारी कार्यदलले भक्तपुरको सानोठिमी क्षेत्रलाई राजधानी बनाउन सिफारिस गरेको छ तर नेपाल मजदूर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान विजुक्छे(रोहित) भने त्यसको विपक्षमा देखिएका छन् ।

नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरको २१ आंै स्थापना दिवस तथा स्वर्गीय मैयादेवी शिल्पकार स्मृति पत्रकारिता पुरस्कार – २०७४ वितरण कार्यक्रममा बोल्दै अध्यक्ष रोहितले भक्तपुर केन्द्रीय राजधानी नजिक हुनुका साथै सम्पूर्ण सुविधा उपलब्ध भएको बताउँदै भक्तपुर भन्दा बाहिरी जिल्लामा प्रदेश नं ३ को राजधानी बनाउनु उपयुक्त हुने बताएका हुन् ।

उनले बाम गठबन्धन भित्र राजनीतक स्वार्थ अधिक देखिएको बताउँदै गठबन्धनको दिर्घकालीन स्वरुप देख्न नसकेको र यसलाई टुटाउन समेत बाह्रय शक्ति लागि परिरहेको बताए । सोही कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघका उपाध्यक्ष दिलिप थापा मगरले पत्रकारितामा आस्था भएपनि पेशागत रुपमा भने त्यो मर्यादित हुनुपर्ने बताए ।

कार्यक्रममा नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष रोहितले रफत सञ्चार क्लबका अध्यक्ष शुशिलबन्धु थापालाई स्व. मैयादेवी शिल्पकार स्मृति पत्रकारिता पुरस्कार – २०७४ बाट सम्मान गरे । थापालाई नगद २ हजार ५ सहित सम्मान गरिएको थियो ।